Najlepsze tanie mikrofony 2021 roku: nasz wybór tanich mikrofonów do studia i na scenę

Studia z wyższej półki zwykle polegają na dużych kolekcjach starych, profesjonalnych mikrofonów, aby wykonać swoją pracę, ale dla tych z nas, którzy mają skromniejsze zasoby, jest dobra wiadomość. Zasadniczo istnieje cała masa niedrogich, niezawodnych i świetnie brzmiących mikrofonów, które tylko czekają na użycie. W tym przewodniku przedstawimy kilka zaleceń dotyczących najlepszych tanich mikrofonów w 2020 roku, abyś mógł nagrywać epickie utwory w mgnieniu oka i za bardzo rozsądny budżet.

Jakie są najlepsze tanie mikrofony?

Do tej pory wymienienie Shure SM57 i SM58 jako „najlepszych tanich mikrofonów” jest prawie banalne, ale jest prosty powód, dla którego znalazły się na liście. W rzeczywistości jest wiele powodów. Oprócz legendarnej wytrzymałości i trwałości, bracia SM brzmią świetnie i można na nich polegać, że będą dawać show po koncercie, rok po roku wired condenser microphone.

Specjalne wyróżnienie dla MXL 990, który jako podstawowy kondensator zapewnia niesamowicie brzmiące nagrania, które trafiają w dziesiątkę za każdym razem.

Mikrofony to w zasadzie dość proste rzeczy. Opierają się na elektromagnetyzmie, aby przekształcić źródło dźwięku, czy to głos, czy instrument, w fale elektryczne, które są następnie wysyłane do wzmacniacza lub urządzenia nagrywającego. W tej prostocie kryje się jednak kilka kluczowych różnic, które mają realny wpływ na uzyskiwane wyniki. być może pierwsze pytanie, które musisz zadać, dotyczy tego, jak planujesz używać mikrofonu. Mikrofony nadające się do występów na żywo lub wrzucane do torby po próbie, być może nie są tym samym, co wybrałeś do sesji studyjnych, gdzie precyzja i czystość są kluczowe.

Na początkowym etapie, w którym przystępna cena jest kluczowa, prawdopodobnie będziesz mieć wybór między mikrofonem dynamicznym a pojemnościowym. Mikrofony dynamiczne są z natury solidne i niezawodne. Ich konstrukcja i sposób działania są takie, że nie ma ruchomych części i można na nich polegać, że będą się dobrze rozwijać w gorącym, wilgotnym i głośnym otoczeniu, takim jak sceny. Nie są jednak uważane za najbardziej precyzyjną formę mikrofonu, więc w sytuacji studyjnej mogą nie być najlepszym wyborem.